Blog Dandy Yourself...

Pitti Imagine Uomo

14 czerwca rozpoczęła się 90ta edycja targów Pitti Uomo. Obiecywałem już kilka razy post poświęcony wyłącznie im, ale nie przyszedł jeszcze ten czas – musi we mnie dojrzeć sporo przemyśleń, muszę ubrać je w odpowiednie słowa. Chciałbym, aby tekst powstał przed moją pierwszą wizytą na targach, którą planuję na jesień. Do jesieni więc – słowo harcerza – napiszę co myślę o Pitti. Tymczasem pooglądajcie mój wybór ciekawych zdjęć z 90tej edycji. Tytuł? Jeśli myślałeś, że faktycznie pokaże, jak nie ubierać się na Pitti – nie ma szans. Ewentualnie, ostatni akapit możesz traktować jak zestaw stylizacji, których na sobie nie widzę. Poza nimi – kupuję prawie wszystkie zestawy, które widzicie poniżej. Prawie.

Dwurzędówki królują dalej

Czy doczekamy się kiedyś zejścia dwurzędowych marynarek w otchłań niepamięci? Mam szczerą nadzieję, że nie. Pitti numer 90 zaprezentowało je nam po raz kolejny w pełnej krasie i dużych ilościach.

 

Panie w dwurzędowych marynarkach to mój fetysz.

Dwurzędowe kamizelki

Pitti obfituje również w pojawiające się coraz częściej kamizelki – zarówno te skrywane pod marynarkami, jak i te eksponowane bez okrycia wierzchniego. Wśród z nich królują kamizelki dwurzędowe. Czy nazwałbym to trendem? Zdecydowanie. Myślę, że zarówno rodzimi blogerzy, jak i zagraniczni, w zbliżającym się sezonie jesienno – zimowym, zaprezentują sporo kamizelek.

Krawat… w spodniach

Okej, historia jest prosta. Ktoś wpadł na pomysł, żeby włożyć krawat w spodnie – nie będzie latał na wietrze. Tylko… to jest Pitti. Sprezzatura to coś, z czym ci panowie się urodzili. Zaryzykowałbym więc stwierdzenie, że to nowa moda, trend, który przyjdzie do nas w najbliższym sezonie. Tak będzie – wspomnicie moje słowa. Ba, będę pierwszym na naszym polskim podwórku, który ten trend rozpropaguje…

Pitti do kwadratu

Pitti Uomo stało się  miejscem spotkania eleganckich facetów, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że prezentuje ono dość szerokie spektrum ubiorów i stylów. Wybrałem kilka z „tego drugiego” końca. Ciekawe? Niestandardowe? Ekstrawaganckie? Przesadzone? Oceń sam i napisz, co o nich myślisz.
Zdjęcia, które wykorzystałem pochodzą ze strony The Storyalist. Zerknijcie na jego inne prace – są niesamowite.

 

michal_profil

The Dandy

1467392985_Aquicon-Facebook1467392991_Aquicon-Instagram1467396347_Aquicon-GooglePlus1467392994_Aquicon-Pinterest1467396325_Aquicon-Twitter1467396342_Aquicon-Tumblr