Blog Dandy Yourself...
Chciałabym zaprowadzić Was dzisiaj do świata wyobraźni. Zamknijcie oczy i pomyślcie sobie, że w swoim domu macie jeden, duży, dodatkowy pokój. Zamykany na klucz, do którego dostęp macie tylko WY. Wchodzicie do niego, i wszystko co w środku należy do WAS. Dziesiątki wieszaków, ubrania ułożone tematycznie lub kolorystycznie, szuflady na bieliznę, szkatułki na biżuterię, półki na torebki, aż w końcu wielkie lustro, w którym odbija się ulubiony kącik. To miejsce, w którym w równym rządku ułożona jest kolekcja Waszych najpiękniejszych butów. Niektóre z nich zapewne były kupione na wyjątkowe okazje i uczestniczyły w najważniejszych momentach życia. 

Prawie każda kobieta marzy o garderobie, która będzie wyglądała jak ta z filmu i serialu “Sex w wielkim mieście”, którą miała ulubiona bohaterka milionów kobiet – Carrie Bradshaw. Szczególnie w naszej wyobraźni jest szafa pełna butów. Taka, w której znajdują się ulubione szpilki, wygodne trampki i stylowe mokasyny. Dlaczego w naszych myślach są takie pragnienia? 
Mówi się, że kobiety mają słabość przede wszystkim do butów i torebek. Pewnie dlatego, że to one potrafią dopełnić każdą stylizację i sprawić, że będziemy wyglądać stylowo. Szczególnie, że w naszym życiu mamy bardzo dużo ‘pierwszych’ okazji i to właśnie na nie najczęściej kupujemy nowe egzemplarze.

A niezapomnianych momentów w naszym życiu, takich które przeżywamy po raz pierwszy jest naprawdę wiele. Matura, studniówka, czy ślub to zaledwie kilka z nich. Są to dni, kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo. Każda z tych okazji jest inna i wymaga innej pary tych pierwszych, niepowtarzalnych butów. W końcu to one będą potem tworzyć kolekcję, która przywoływać będzie wspomnienia. A im one lepsze, tym chętniej ponownie wskoczymy w ulubione szpilki. 

Obecnie mamy czas karnawału. To idealny moment do zbierania wspomnień. I chociaż ja mam już za sobą wiele pierwszych momentów, to patrząc na moją kolekcję butów, musze przyznać, że jest raczej skromna. Za to do każdej pary mam wielki sentyment i przywołują one uśmiech na twarzy związany z pewnymi życiowymi sytuacjami. 
Dlatego w tym roku postanowiłam poszerzyć nie tylko półki, ale także stworzyć sobie okazje do wykreowania wyjątkowych wydarzeń, tym samym kupienia nowych butów, które przez kolejne lata będą towarzyszyć mi w pięknych chwilach…

Kontynuując wizję wielkiej garderoby, to wbrew pozorom nie jest zwykłe miejsce. To miejsce, które przywraca wspomnienia, tworzy rzeczywistość i pozwala eksperymentować. 
I tak sobie myślę, że na moją wymarzoną garderobę przyjdzie jeszcze czas, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć spełniać to marzenie od drugiej strony – kolekcjonując buty i magiczne, towarzyszące im wydarzenia…
O tym jakie buty trafiły do mojej kolekcji i dlaczego, przeczytacie w kolejnych wpisach…

 

Dandy Lady

1467392985_Aquicon-Facebook1467392991_Aquicon-Instagram1467396347_Aquicon-GooglePlus1467392994_Aquicon-Pinterest1467396325_Aquicon-Twitter1467396342_Aquicon-Tumblr