Blog Dandy Yourself...

Warszawa pod krawatem to prowokacja do zabawy męską elegancją

Czym jest Warszawa Pod Krawatem? Kto jest odbiorcą tego wydarzenia?

Warszawa Pod Krawatem to spotkanie z ludźmi, którzy zarówno współuczestniczą w męskiej elegancji jak i ją współtworzą. To spotkanie ze “zwykłymi” mężczyznami, których wspólną pasją jest między innymi wiązanie krawata i układanie poszetki. Mimo, że trzon spotkania stanowi wybrana przez nas grupa, chcemy zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zainteresowania czy to, jak lubią się ubierać, na spotkanie z nami. Jesteśmy otwarci na wspólne fotografie, na rozmowę i na dyskusję. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś o(d) nas albo po prostu nie masz z kim wypić porannej kawy, przyjdź koniecznie!


Po co to robimy? Jaki jest cel tego wydarzenia?

Celem spotkania, które jest już drugim z kolei (jeśli chcesz wiedzieć więcej o pierwszej edycji, rzuć okiem na recenzję na blogu 4Gentleman) jest promowanie gentlemanskiego stylu bycia. Co to znaczy? Bycie Gentlemanem to wysoka kultura osobista. To znajomość zasad dobrego zachowania i współżycia w przestrzeni publicznej. To umiejętność wypowiadania się w sposób zrozumiały dla otoczenia, to również umiejętność milczenia, gdy sytuacja tego wymaga. Szacunek do innych przejawia się również dbaniem o siebie i o swój ubiór. Warszawa Pod Krawatem jest więc nawoływaniem do zastanowienia się nad sobą i dokonania samooceny. Chcemy oczywiście, aby odbyło się to w miłej atmosferze wzajemnej adoracji i uwielbienia, którą mam nadzieję poczujesz, spotykając się z nami w najbliższy piątek.

Kto jest pomysłodawcą?

Pomysłodawcą eventu jest Albert Borowiecki, założyciel bloga 4Gentleman. Trudno nie doszukiwać się podobieństwa warszawskiego eventu do podobnych, odbywających się np. we Wrocławiu (Gentleman’s Walk), czy podczas targów Pitti Uomo we Florencji. Czy to źle? Oczywiście, że nie! Podobne inicjatywy będą prawdopodobnie pojawiały się coraz częściej w różnych częściach kraju, co świadczy tylko o rosnącym zainteresowaniu tematyką. 

Co ja z tego mam?

Cieszy mnie, że zostałem zaangażowany w to wydarzenie. Jest to po pierwsze bardzo dobra okazja do poznania innych osób, które dzielą moją pasję. Po drugie, jest to na poziomie bardzo barbarzyńskim przyjemne, gdy wraz z moimi towarzyszami przykuwamy wzrok chodząc po ulicach Warszawy. Prawdopodobnie tak czuł się mój przodek 2 tysiące lat temu, gdy odziany w skórę niedawno upolowanego niedźwiedzia chodził po terenach dzisiejszego Starego Miasta. Historia zatoczyła koło, takie jest moje zdanie.

Poza pobudkami czysto hedonistycznymi, uważam że promowanie całej otoczki związanej z byciem Gentlemanem jest w dzisiejszych czasach bardzo wartościowe. Pomijam fakt, że obserwuję coraz większą degrengoladę wśród moich rówieśników względem odpowiedniego doboru ubrania na egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne, śluby czy też spotkania mniej lub bardziej formalne. Coraz mniejszą wagę przykładamy również do zachowania w przestrzeni publicznej, co wpływa znacząco na jej jakość.

Kogo można będzie spotkać?

W wydarzeniu weźmie udział szanowne grono samozwańczych Gentlemanów w składzie: Rafał MaślakJan Adamski, Artur Sikorski, Rafał Przetak, Albert Borowiecki oraz niżej podpisany. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spotkania!


Kto robi takie genialne zdjęcia?

Za te dzieła sztuki odpowiedzialna jest Katarzyna Purchalak. Wraz z dwoma Piotrami, nakręcili również filmik, zapowiadający piątkowe wydarzenie:

Warszawa pod Krawatem – ZapowiedźZapraszamy bardzo serdecznie na:
www.facebook.com/podkrawatemcom ! 🙂
Przedstawiamy zapowiedź i zachęcamy do polubienia i udostępniania! 🙂

Posted by KPMultimedia Creative Marriage Productions on Tuesday, July 14, 2015

michal_profil

The Dandy

1467392985_Aquicon-Facebook1467392991_Aquicon-Instagram1467396347_Aquicon-GooglePlus1467392994_Aquicon-Pinterest1467396325_Aquicon-Twitter1467396342_Aquicon-Tumblr