Blog Dandy Yourself...

Warszawski casual

Oglądając czasem mojego własnego bloga, pojawiają się pewne przemyślenia. Może to dziwne, ale tak – czytam sam siebie… Nie dlatego, że tak bardzo się lubię (chociaż właściwie – też) ale ponieważ tworząc kolejne posty staram się aby były spójne z tym, co pojawiało się wcześniej. Dzięki temu Dandy Yourself które tworzymy, można traktować jako całość ale również czytać jako pojedyńcze posty.

Oglądając swoje publikacje doszedłem do pewnego wniosku – jestem poważny! Mam na myśli zarówno moją mimikę i ekspresję (lub jej brak…) jak i stylizacje, które pokazuję. Dzisiejsza sesja ma to zmienić.

Różne oblicza elegancji

Elegancja przybiera różne formy. Można spierać się, jakie stroje są najbardziej eleganckie, ale ja jestem zdania, że wszystko zależy od otoczenia. Bo biorąc pod uwagę moją casualową stylizację, z czystym sumieniem stwierdzam – na Nowym Świecie byłem najbardziej eleganckim Gentlemanem! Gdybym w tym stroju wszedł do teatru – pewnie nie byłoby już tak… zielono.

Luz pod krawatem

Jeśli oceniając post po tytule spodziewaliście się wpisu o jeansach, tiszercie i skórzanej kurtce – wybaczcie, że Was zawiodłem. Być może dojrzeję i do takich stylizacji, ale musiałbym chyba stworzyć nową platformę… Niemniej – to, co pokazuję Wam dzisiaj to luz w moim wydaniu.

Uprzedając pytania o krawat włożony za pasek – tak, to sprezzatura w najlepszym wydaniu. Przywiezona do naszego zimnego kraju prosto z Pitti Uomo – możecie o tym przeczytać w moim wpisie Jak nie ubierać się na Pitti Uomo 90.

Niecodzienna zieleń

Kurtka firmy Barbour znana jest pewnie wszystkim ze względu na woskowane parki z których słynie oraz tego, że pojawiała się kilkukrotnie na blogu Michała Kędziory – Mr Vintage. Nie wiem czy to jego zasługa, ale można ich zobaczyć całkiem sporo na warszawskich ulicach – szczególnie na przełomie października i listopada. Nie byłbym sobą, gdybym nosił takie, jak wszyscy… Zdecydowałem się więc na jaskrawo zieloną!

Nie pasuje do niczego!

Moja pierwsza reakcja na kolor, gdy zobaczyłem go po raz pierwszy, była własnie taka – przecież to nie będzie mi pasowało do niczego. Prawda jest jednak zupełnie inna! Wystarczyło jaskrawą zieleń połaczyć z szarymi spodniami i białą koszulą, dając dobre tło dla wspomnianej zieleni i całość – w moim odczuciu – już tak bardzo po oczach nie bije. Albo inaczej – bije, ale wystarczająco, po dandysowemu, a nie przesadnie…

Tło jest ważne

Każdy szanujący się Dandys wie, że tło jest ważne. Lepiej przecież zostać sfotografowanym na dobrym tle – na przykład ładnej ściance, na tle ładnych kobiet, ładnej architektury, niż na słabym, nudnym i szarym tle. Ale ja nie o tym. Czasem aby pokazać pewne elementy mojego ubioru, muszę decydować się na to, aby inne były mniej widoczne. Nie “mniej ważne”, ale mniej rzucające się w oczy. I tak przykładowo dzisiaj, szare spodnie w kratę, które normalnie mogłyby stanowić główny element całosci są jedynie tłem. Biała koszula (swoją drogą uwielbiam jej fakturę, widoczną z bliska) również – chociaż akurat w jej przypadku, to raczej coś normalnego.

Oddolne szaleństwo

Nie mógłbym pisać na blogu o tytule Dandy Yourself, gdybym nosił nudne skarpetki. Dlatego też dzisiejsze szaleństwo przychodzi z dołu. Patrząc krytycznie na to, co tam się dzieje – stwierdzam co następuje: fioletowy nie pasuje do niczego. I takie jest jego piękno.

Projekt Krawat

Krawat który pokazuję, powinien być bohaterem osobnego wpisu z serii Projekt Krawat. To egzemplarz dziergany ręcznie przez Panią Ewę z Gdańska, która jeszcze do niedawna zajmowała się sprzedażą takich krawatów. To mój pierwszy dziergany okaz i pierwszy w świątecznym klimacie. Za wcześnie na renifery? Na swoją obronę powiem, że kilka dni po sesji zdjęciowej, Nowy Świat rozbłysnął dekoracjami świątecznymi…

Pointa? Czasem trzeba wrzucić na luz, bo mogą wyjść z tego ciekawe rzeczy.

We wpisie wykorzystałem koszulę z nowej kolekcji Wólczanki.

 

michal_profil

The Dandy

1467392985_Aquicon-Facebook1467392991_Aquicon-Instagram1467396347_Aquicon-GooglePlus1467392994_Aquicon-Pinterest1467396325_Aquicon-Twitter1467396342_Aquicon-Tumblr